WhatsApp
İnstagram
Telefon
AKSOY İŞİTME CİHAZLARI RANDEVU SİSTEMİ Şimdi bir Muayene Randevusu oluşturmak için TIKLAYIN !

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

İşitme testleri ve Odyolojik tetkikler Nasıl yapılır ?

İşitme testleri ve Odyolojik tetkikler Nasıl yapılır ?
  • 28 Ekim 2022, 14:05

İşitme testleri ve Odyolojik tetkikler Nasıl yapılır ?

İŞİTME TESTİ  (SAF SES ODYOMETRİSİ ) 
 
İşitme testi kulağınızın işitme olarak  sağlıklı bir şekilde duyup  duymadığını kulakta duyum olarak bir tahribat olup olmadığına bakılmak için yapılan bir testtir  ve kbb hekiminin yönlendirmesi ile deneyimli odyometristler tarafından yapılmaktadır. Dış kulaktan başlayıp işitme sinirine kadar olan bölümü inceler.
Kulak sağlığınız için mutlaka altı ayda bir işitme testi yapmanızda fayda vardır.
Sizde işitme merkezimize gelerek uzman odyometrist ve odyologlarımız kontrolünde işitme testi yaptırabilirsiniz bu sayede işitme kaybınızı erkenden farkedebilirsiniz    
İşitme cihazı kullanıyorsanız 6 ayda bir düzenli bir şekilde işitme testi yapıp çıkan sonuca göre işitme cihazı ses  ayarlarını        güncellemenizi öneriyoruz.  
 
TİMPANOMETRİ TESTİ
 
Orta kulağın basıncını ölçen Timpanometri testinde, dış kulak yoluna, hava basıncı uygulanarak orta kulak ve kulak zarı hareketliliğinin ölçülmesi sağlanır. Orta kulak ve kulak zarındaki komplians (hareketlilik) ölçülerek, bu yapıların fonksiyonu hakkında bilgi elde edilir. Ölçümler kulağa yerleştirilen bir prob ile gerçekleştirilir. Bebeklere dahi uygulanabilen kolay bir testtir. Yalnızca kulak zarının delik olmaması gerekir. Duyar işitme pendik ve maltepe şubelerimizde deneyimli odyometristlerimiz tarafından detaylı timpanometri testi yaptırabilirsiniz .
 
AKUSTİK REFLEKS TESTİ
 
Orta kulaktaki stapes kasının, akustik uyaranlara verdiği yanıta Akustik Refleks denir. Beyin sapı düzeyine kadar işitme yolları hakkında bilgi verir. Akustik Refleks işitme testi ile elde edilen bilgiler diğer bulgularla birlikte yorumlanarak işitme kaybına neden olan durumun yeri hakkında fikir verir. Duyar işitme maltepe ve pendik şubelerimize  detaylı akustik refleks testi yaptırabilirsiniz.


Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM